MENU

Koľko ľudí chodí na dovolenky?

Chodíme na dovolenku do zahraničia aj na Slovensko.
25% obyvateľov Slovenska bolo v roku 2015 na dovolenke v zahraničí, 21% na Slovensku viac ako týždeň a 20% na víkendovom pobyte. Na dovolenku do Čiech chodí menej ľudí. 6% ľudí tam strávilo týždeň a viac a rovnako 6% bolo na víkendovom pobyte.

Medzi týmito ľuďmi je ale veľký prienik. Z tých, čo boli na dovolenke v zahraničí, dovolenkovalo 20% aj na  Slovensku po dobu viac ako týždeň a 30% bolo na víkendovom pobyte.

grafy štatistika dovolenky Slovákov, MB Brand ManagementĽudia si chcú na dovolenke oddýchnuť. Mnohí uprednostňujú akcie a zľavy. Ale tým, že cestujeme do zahraničia a dovolenkujeme aj na Slovensku, porovnávame služby a benefity, ktoré ubytovacie zariadenia poskytujú.
Počas dovolenkovania na Slovensku by ľudia uvítali aj rôzne aktivity pre seba, pre deti, stravu all inclusive a rôzne iné aktivity.
Analyzovali sme ich očakávania a kvantifikovali potenciál pre jednotlivé aktivity a dodatočné benefity. Vieme, kto sú títo ľudia a ako sa právajú.
Viac v štúdií Ideálna dovolenka.

Vzorka 1460 respondentov. Viac informácií v sekcii Dizajn prieskumu.

dovolenka na Slovenskudovolenka v zahraničívíkendový pobyt

O prieskume

Ako rozmýšľame pri nákupoch na internete? Koľko nákupov realizujeme na internete vs. v kamennej predajni? Kto sú internetoví kupujúci jednotlivých kategórií?

VIAC

Dizajn prieskumu

Reprezentatívna vzorka 1460 respondentov vo veku 18-69 rokov. Všetky kvóty sú vzájomne previazané. Metodológia on-line kombinovaná s osobným dopytovaním.

VIAC

Segmentácia

V štúdiách sme rozdelili obyvateľov Slovenska do 7 skupín, na základe ich postojov k nákupom, značke, cenám, akciovým nákupom a nákupom na internete.

VIAC

MENU